Alumnas N. Pagalys
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia hobis virsta profesija!
Alumnas N. Pagalys papasakojo, kaip jam pavyko „pagauti“ karjeros žvaigždę
Kuo būti, kokią profesiją pasirinkti svajojame jau nuo mažų dienų, visgi, neretai idėjos keičiasi, tad vieniems savo kelią pasiseka surasti greičiau, kitiems – lėčiau. Karjeros žvaigždę „Geras dizainas 2019“ 3-iosios vietos laimėtojui Norbertui Pagaliui, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) absolventui pavyko „pagauti“ dar studijų metais. Tad interjero dizaineris papasakojo, kaip jo profesija tapo ir hobiu.
– Kada ir kaip gimė idėja tapti interjero dizaineriu?
– Būdamas 9-oje klasėje skaičiau daug įvairių straipsnių apie skirtingas profesijas. Visos jos atrodė labai skirtingos ir savaip įdomios, tačiau didžiausią dėmesį pritraukusi profesija buvo interjero dizainas. Pradėjęs ieškoti daugiau informacijos apie tai, sužinojau, kad tai gana dinamiška veikla, kurioje gali pasireikšti tiek techniškai, tiek kūrybiškai. Supratau, kad tai galėtų būti sritis, kurioje galėčiau pilnai save realizuoti, tad nusprendžiau baigęs mokyklą studijuoti interjero dizainą.
– Kokių šiltų prisiminimų turite iš studijų laikų?
– Gerai prisimenu kultūros istorijos dėstytojo (Juozapo Blažiūno – aut. red.) dėstomas paskaitas, kurias buvo labai įdomu klausyti, taip pat dalyvauti postudijinėje veikloje, kurią kuravo Jaroslav Daveiko, VTDK lektorius, Meninės veiklos kuratorius, organizuojant įvairius renginius ar kuriant įvairias instaliacijas; pertraukų, o kartais ir paskaitų metu kartu su grupiokais žaisti stalo futbolą.
– Kaip studijos Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje padėjo Jūsų tolimesnei karjerai?
– Studijuodamas plačiau susipažinau su savo specialybe, įgijau nemažai techninių ir kūrybinių žinių, išmokau dirbti su įvairiomis kompiuterinėmis programomis, kurios yra pagrindinis įrankis kuriant interjero dizaino projektus.
– Kada pradėjote dirbti pagal specialybę?
– Po pirmo kurso norėjau užsidirbti pinigų, tad visai vasarai iškeliavau padirbėti į Angliją. Darbas buvo sunkus, neįdomus ir monotoniškas, tad grįžęs į Lietuvą supratau, kad pinigus galima uždirbti iš veiklos, kuri tau patinka. Tai mane motyvavo kuo greičiau susirasti darbą interjero dizaino srityje. Deja, po daugybės CV (gyvenimo aprašymo – aut. red.) siuntinėjimo į įvairias įmones atsako nesulaukiau. Supratau, kad be darbinės patirties vargu, ar pavyks kur nors įsidarbinti. Tad po antro kurso susiradau praktiką interjero dizaino studijoje „Rimartus“, kurioje dirbdamas visą vasarą pamačiau tikrą interjero dizaino „virtuvę“, įgavau daug naujų žinių ir darbinės patirties. Kadangi praktiką sekėsi atlikti visai neblogai, sulaukiau pasiūlymo dirbti joje toliau. Tad trečią kursą pradėjau derindamas studijas kartu su darbu.
– Kokia tolimesnė karjera po studijų?
– Baigęs studijas toliau tęsiau darbą interjero dizaino studijoje „Rimartus“ kurioje dirbu iki šiol jau daugiau nei trejus metus. Daugiausiai dirbame prie namų ir butų interjero dizaino projektų, tačiau kartais pasitaiko ir įvairesnių projektų, tokių kaip kavinių, biurų ar net žaidimo kambarių. Darbas yra įdomus tuo, kad jis nėra monotoniškas, tenka atlikti tiek techninį, tiek kūrybinį darbą, dalyvauti susitikimuose su klientais, lankytis objektuose. Dažnai didelė darbo apimtis neleidžia sudalyvauti visuose organizuojamuose interjero dizaino konkursuose, tačiau stengiamės sudalyvauti kiek įmanoma daugiau, džiaugiamės, kai liekame pastebėti ir įvertinti.
– Naujausias didelis apdovanojimas buvo „Geras dizainas 2019“, ką šis įvertinimas reiškia dizaino pasaulyje?
– „Geras dizainas 2019“ konkurse buvo vertinami 10–ies skirtingų kategorijų darbai. Vienas iš jų buvo interjero projektas. Darbus vertino nepriklausoma tarptautinė įvairių dizaino sričių profesionalų komisija. Labai smagu, kad mūsų projektas „AirV vertimo biuras Kaune“ buvo pastebėtas ir įvertintas 3-čia vieta. Tokie įvertinimai stipriai pamalonina ir suteikia motyvacijos kurti toliau.
– Su kokiais sunkumais ar studijuojant, ar dirbant susidūrėte savo profesinėje srityje?
– Sunkumų būna įvairių: kartais nekyla jokios originalios dizaino idėjos, tad tenka ilgai sėdėti ir ieškoti įkvėpimo, kartais braižant techninius brėžinius atsiranda vietų, kurių nežinai kaip išspręsti, tad tenka ieškoti sprendimo. Dažnai spaudžiant darbams tenka padirbėti iki vėlyvo vakaro, kartais ir savaitgaliais, tačiau tokie sunkumai daro darbą įdomiu, neleidžia užsisėdėti vienoje vietoje ir verčia kasdien tobulėti.
– Ko palinkėtumėte studentams, kurie susiduria su vienokiais ar kitokiais sunkumais, baimėmis ar abejonėmis?
– Studentams palinkėčiau tinkamai susiplanuoti laiką, skirti jį detaliam ir nuoširdžiam darbui, drąsiai kurti, pasitikėti savimi, nebijoti klysti ir daryti klaidas, nes jos gerai pamoko ir verčia tobulėti. Būkite smalsūs, daug klausinėkite, domėkitės savo sritimi, taip tapsite geru savo srities specialistu ir neturėsite bėdų įveikti jokius sunkumus, baimes ar abejones.